Pro naše nejmenší

Dětské masáže

 

„Masáž je vyjádřením lásky pečujícím láskyplným dotykem.“

Amelia S. Aucketová

Jemná masáž podporuje tvorbu vazby mezi rodiči a dětmi. Pomáhá vzájemnému porozumění a pocitu přijetí. Má důležitý vliv na objevení vlastních hranic a sebeuvědomění. Dítě ví, že v době masáže jste tu jen pro něj a z tohoto okamžiku čerpá sebejistotu, lásku a pocit přijetí na celý den a odnáší si je do života.

Účinky:

Kdy začít?

Dětské masáže se doporučují od narození. Začít můžete kdykoliv. I v pozdějším věku je přínos pro dítě nebo dospívajícího veliký.

Účinek masáže oceníme v běžném životě, ale i tam, kde došlo k narušení vazby. Vazba vzniká přirozeně už při početí dítěte a prohlubuje se v průběhu těhotenství a po narození miminka. Pokud došlo ale k problémům v těhotenství, nebo při porodu, k prožitku strachu, nervozity, tísně, únavy, nervového vypětí, či zranění, může být tato vazba narušena. Jemná masáž může pomoci rozpustit tyto psychické bloky.

Voňavé doteky jsou dítěti příjemné nejen po narození, ale v průběhu celého života. Je dobré udělat z masáže rituál, kdy svoje miminko masírujeme opakovaně ve stejnou dobu např. před nebo po večerním koupání. Celková masáž dítěte do 1 roku by měla trvat cca 15 – 20 min. Masíruje se od nohou, přes bříško, hrudník, ruce, obličej a záda.

U starších dětí se doba masáže prodlužuje a může trvat až na 60 min. Masážní sestava je pro starší děti a dále i pro dospívající upravena a rozšířena tak, aby odpovídala jejich věku, aktuálním potřebám a přáním.


Jak se objednat?

Vašemu dítěti můžu nabídnout masáž (objednání ke mně nebo dorazím za Vámi) nebo Vás formou kurzu naučím, jak můžete své dítě masírovat sami.


„Žádného mazlení pro dítě v počáteční době jeho života není dost. Pocit bezpečí, které dítěti dává, zůstává mu po celý život. Děti takto mazlené v prvém roce zachovávají si pocit bezpečí v dalším životě a podnikavost se smělostí je u nich nápadná ve srovnání s těmi, jimž se této citlivé podpory nedostalo.“

Prof. MUDr. Josef Švejcar, DrSc.

objednat na masáž objednat individuální kurz dětské masáže

Vůně a bylinky


Co je náplní?

Jak to vzniklo?

Na začátku byly spolu se mnou 2 ženy nadšené pro aromaterapii a se zkušeností s prací s dětmi - Kateřina Langerová (Aromakvítek) a Petra Beránková (předsedkyně OSČA). Téměř rok jsme se v době covidové potkávaly na dálku přes "online vysílání" a poté po večerech ladily obsahovou náplň a program jednotlivých setkání s dětmi tak, aby to pro ně bylo zábavné, poučné, hravé i citlivé. Čerpaly jsme přitom ze zkušeností ze své praxe s dětmi vlastními i s těmi, které jsme potkaly na workshopech. Další rok jsme program prakticky ladily v MŠ a výsledkem jsou krásné reference od dětí i paní učitelek.

Jak si lze program objednat?

Pokud se chcete o programu dozvědět více nebo se rovnou přihlásit, tak mě kontaktujte