Tkáňové soli

Naše tělo potřebuje ke správnému fungování dostatečný přísun životně důležitých minerálů, které podporují a regulují funkce tělesných orgánů. Jejich rovnováha a správný pohyb v tkáních a buňkách jsou nevyhnutelné pro udržení zdraví . Jejich nedostatek se často objeví na pleti, ale časem může způsobovat zdravotní problémy.

Nabízím konzultaci při výběru konkrétní tkáňové (Schüsslerovy soli), kdy zjišťuji, který aspekt je třeba posílit. Konzultace je možná osobně i telefonicky, prostřednictvím e-mailu nebo Skypu.

Na konci 19. století objevil německý lékař Dr. Schüssler 12 základních minerálních solí. Zastával názor, že základem správné terapie je přímá cesta tkáňových solí do postižených buněk. Správná koncentrace těchto solí zajišťuje rovnováhu a obnovu organismu.

Přestože tyto látky získáváme přirozeně z potravy, při současném stylu života, kdy podléháme stresu, nezdravým návykům apod., může v těle docházet k jejich nedostatku. Nedostatečný příjem se pak projeví narušením rovnováhy a nakonec i zdravotními problémy, jejichž symptomy se začnou objevovat v důsledku úbytku některého z minerálů.

Tkáňové soli by se neměly zaměňovat s homeopatií, jelikož v tomto případě je uplatňován zákon deficitu – dodáváme tělu to, co mu podle některých příznaků chybí.